گزارش کارگاه آموزشی تبیین گام دوم انقلاب

گزارش کارگاه آموزشی تبیین گام دوم انقلاب

دوشنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۸

کارگاه آموزشی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با حضور استادان بسیجی دانشگاهها و مرکز آموزشی استان سمنان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان به  همّت بسیج اساتید واحد و همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار شد. در ابتدای این کارگاه دکتر خالصی دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه به اهمیّت بیانیه گام دوم انقلاب در این برهه حساس پرداخته و بیان کردند که دانشگاهیان موظفند در راستای مؤلفه های بیانیه گام برداشته و به تبیین آن در فضای آموزشی دانشگاه اقدام نمایند.

در ادامه این کارگاه ، دکتر سعدالدین رئیس بسیج اساتید استان سمنان به ایراد سخنرانی پرداختند و در ابتدا به جایگاه علمی و اخلاقی شهید چمران به عنوان اسوه و الگوی اساتید دانشگاهی اشاره کردند و بیان نمودند که ایشان دانشمندی خودساخته و متخصص بود که در زمانی که احساس وظیفه کرد به وظیفه شرعی و اخلاقی خودش عمل نمود. سپس به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب پرداخته و بیان نمودند که رهبر انقلاب در این بیانیه، هم به مشکلات و هم راهکارها پرداخته­اند و اساتید بسیجی وظیفه دارند براساس این بیانیه مشکلات بومی و محلی را حل نمایند.

سپس آقای دکتر یعقوب توکلی، عضو هیأت علمی دانشگاه معارف اسلامی به عنوان سخنران مدعو به ایراد سخن پرداخت و در مورد اهمیت و جایگاه بیانیه گام دوم مطالبی را ذکر نمودند. ایشان با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری که در بیانیه فرمودند انقلاب اسلامی و نظام برخواسته از آن از نقطه صفر آغاز شد، به سابقه تاریخی کشور ایران و دخالت های اجانب و تحت نفوذ بودن حکام و دولتمردان قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد و تأکید نمود که استکبار و استعمار به سرکردگی آمریکا به دنبال ایجاد کشوری دست نشانده در منطقه بود که با انقلاب اسلامی این نقشه شوم به شکست انجامید. همچنین به عنوان موید بیان رهبری به وضعیت انقلاب اسلامی و رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره نمود که نظام مقدس جمهوری اسلامی با کمترین امکانات نظامی به مقابله با ابرقدرتها پرداخت و هیمنه استکبار را در هم شکست. وی در بخش دیگری از سخنان خود به عدم وفاداری آمریکا به دست­ نشاندگان و ایادی خودش در منطقه اشاره کرد مبنی بر اینکه آمریکا تا زمانی که منافعش اقتضا کند حاضر به همکاری است و در غیر این صورت حتی با آنهایی که دست دوستی به آنها داده است وفادار نیست. ایشان در بخش دیگری از کارگاه با توجه به توصیه های هفتگانه  مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به نقش و وظیفه دانشگاهیان اشاره کرد و مهمترین وظیفه اساتید دانشگاه را در وهله اول ارتباط نزدیک و صمیمی با دانشجویان و قشر جوان و در وهله دوم شبهه زدایی و روشنگری نسبت به پیشرفت ها و توسعه همه جانبه کشور در چلّه اول انقلاب و دهه های پیش رو دانست.

منبع خبر: روابط عمومی