دیدار مسئولین دانشگاه با حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی
27/07/1395

مسئولین دانشگاه معارف اسلامی ، معاونت آموزش و تبلیغ و پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به دیدار مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی رفتند.
در این دیدار پس از ارائه گزارش از سوی معاون آموزشی و پژوهشی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ریاست دانشگاه معارف اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شاکری ضمن ارائه گزارشی از نحوه جذب دانشجویان و شرایط و روند دانشگاه در نیل به اهداف خود، به بیان دستاوردهای کلی دانشگاه در حوزه آموزش که با هدف تربیت استاد برای گروه‌های معارف ا سلامی دانشگاه‌ها است پرداختند و سپس به مأ‌موریت دوم دانشگاه که تألیف کتاب‌های درسی و کمک درسی برای دورس معارف اسلامی است اشاره نمودند.
سپس حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در سخنانی مجموعه فعالیتهای نهاد رهبری در دانشگاهها را امیدوار کننده و قابل تحسین توصیف کردند.
ایشان ضمن مرتبط دانستن حال و آینده کشور با دانشگاهها و دانشجویان، رابطه عاطفی اساتید با دانشجویان را اثرگذارتر از استدلالات علمی برشمردند.
این مرجع عالیقدر جهان تشیع، اساتید دانشگاهی را به صبر، تحمل و نرمش در برابر سوالات و تعابیر ( شاید تند) دانشجویان دعوت کرده و اخلاق پیامبر اکرم(ص) را نمونه‌ای بارز در برخورد با این‌گونه پرسشها معرفی کردند.
حضرت آیت ‌الله مکارم شیرازی در ادامه بیانات خود از اساتید دانشگاه خواستند در صورت عدم اطلاع کافی در برابر پرسشها از دانشجو فرصت خواسته و با مطالعه به پرسشها پاسخ گویند. ایشان حضرت آیت‌الله بروجردی را مثال زدند که در برابر برخی سوالات برای پاسخ از پرسشگر فرصت می‌خواستند.

 

 

منبع خبر: معاونت اداری، مالی و پشتیبانی

دانشجویی
آزمون
دفترچه دروس سرفصل ها
دستاورد ها
مطالب مرتبط