دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات پایان ترم و شرکت در ارزشیابی اساتید
04/10/1395

قابل توجه کلیه دانشجویان:
جهت شرکت در امتحانات پایان ترم لازم است با مراجعه به سیستم گلستان و شرکت در ارزشیابی اساتید نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایید. لازم به ذکر است امکان حضور در امتحان بدون کارت ورود به جلسه مقدور نیست.
زمان دریافت کارت ورود به جلسه از 6/دی/1395 الی 18/دی/1395 می باشد.
 

 

دانشجوی گرامی در خصوص نحوه ورود به سیستم گلستان و گرفتن کارت ورود به جلسه بهتر است مطلب ذیل را مطالعه کنید:


گزارش ۴۲۸ سیستم گلستان همان گزارش کارت ورود به جلسه و مجوز حضور در امتحانات پایان ترم است.
دانشجویان دانشگاه برای اینکه در جلسه امتحان حضور پیدا کنند باید کارت ورود به جلسه خود را از سیستم گلستان دریافت و نسبت به پرینت آن اقدام کنند ، همراه داشتن این کارت برای حضور در جلسه امتحانات الزامی است
دانشجویان می توانند با ورود به سیستم گلستان به آدرس http://edu.maaref.ac.ir و از مسیر آموزش–>گزارش های آموزشی->دانشجو -> اطلاعات ثبت نام و امتحان -> "۴۲۸-برنامه امتحان پايان ترم دانشجو" کارت ورود به جلسه امتحانات خود را دریافت کنند.

اما گاهی پیش می آید که دانشجویان ممکن است به هر دلیلی موفق به دریافت این کارت نشوند در اینجا این مشکلات را بررسی و نحوه رفع آنها را بیان می کنیم:
۱- اولین مشکلی که دانشجویان با آن روبرو هستند آدرس و نحوه باز کردن سیستم گلستان است.
برای این موضوع معمولا دانشجویان ممکن است موفق به بازکردن صفحه سیستم گلستان نشوند یا اینکه وقتی آدرس سیستم گلستان را در مرورگر خود درج می کنند صفحه ای که باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنند باز نمی شود برای رفع این مشکل دقت داشته باشید سایت سیستم گلستان در حال حاضر فقط و فقط با مرورگر اینترنت اکسپلورر باز می شود. همچنین معمولا سایت گلستان با اینترنت ایرانسل باز نمی گردد.

۲– گاهی وقتها علیرغم استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر باز هم پیغام خطا زیر را ممکن است مشاهده کنید
"از اینترنت اکسپلورر ۶ به بالا استفاده کنید"
این مشکل بیشتر در اینترنت اکسپلورر ۱۰ و ۱۱ وجود دارد ، زمانی که این پیغام داده می شود برای رفع مشکل باید مرورگر اینترنت اکسپلورر خود را باز کنید سپس از منو tools گزینه compatibility view settings آدرس http://edu.maaref.ac.ir/ را add کنید به صورتی که آدرس edu.maaref.ac.ir در مربع پایین در پنجره باز شده قرار گیرد.

۳- اشتباه بودن نام کاربری و رمز عبور
یکی از متداول ترین مشکلات برای دانشجویان در سیستم گلستان صحیح نبودن نام کاربری و رمز عبور است دانشجویان دقت داشته باشند نام کاربری: شماره دانشجویی می باشد و رمز عبور (پیش¬فرض): شماره ملی می باشد در غیر این صورت رمز عبور شما همان رمزی می باشد که خودتان تغییر داده اید.
نکته اول: سیستم گلستان برای حفظ امنیت اطلاعات دانشجویان معمولا اگر مدت زیادی وارد سیستم گلستان نشود ممکن است رمز عبور را به صورت خودکار تغییر دهد.
نکته دوم: اگر به هر دلیلی رمز عبور شما اشتباه است هیچ راهکاری بجز مراجعه به کارشناس سیستم و گرفتن رمز عبور جدید ندارید.

۴- ورود به سیستم گلستان و دیدن صفحه سفید و یا نمایش فقط نام و نام خانوادگی.
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بارها و بارها با صفحه سفید مرگ در سیستم گلستان روبرو شده باشید منظور از صفحه سفید مرگ سیستم گلستان حالتی می باشد که سایت باز می شود اما هیچ چیزی در صفحه نیست جز یک آرم دانشگاه یا یک لطفا صبر کنید و …
راه حل این موضوع:
اول از همه باید فونت های موجود در اینجا را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنید.
دوم بعد از آن اگر مشکل رفع نشد، در مرورگر اینترنت اکسپلورر از مسیر
Tools->Internet options ->Delete
کوکی های مرورگر و کش سیستم خود را پاک کنید ( یا از یک سیستم دیگر استفاه کنید)
سوم ممکن است علت این صفحه سفید سرعت پایین اینترنت شما باشد و مهمترین علتی که می تواند دلیل این موضوع باشد شلوغی و ترافیک بالای سایت است بهتر است در ساعات ۹ تا ۱۵ وارد سیستم گلستان نشوید و از هجوم چند باره به سیستم خودداری کنید.
چهارم گاهی اوقات برای رفع مشکل باز شدن سیستم گلستان در اینترنت اکسپلورر به صورت زیر باید اقدام کنید این مشکل بیشتر در اینترنت اکسپلورر ۱۰ و ۱۱ وجود دارد و یا گاهی سیستم پیغام میدهد که از اینترنت اکسپلورر ۶ به بالا استفاده کنید برای رفع مشکل باید مرورگر اینترنت اکسپلورر خود را باز کنید سپس از منو tools گزینه compatibility view settings آدرس http://edu.maaref.ac.ir/ را add کنید

5- داشتن فقط منو ارزشیابی و سیستم در بعد از ورود به سیستم گلستان
دانشجویان دانشگاه برای انکه بتوانند کارت ورود به جلسه امتحانات خود را دریافت کنند ابتدا باید یک فرم نظرسنجی که در سیستم گلستان قرار دارد را پر کنند پس از تکمیل فرم نظرسنجی باید از سیستم گلستان خارج شوید و مجدد وارد شوید.
اگر مشکلات گفته شده در بالا نداشته باشید دانشجویان می توانند با ورود به سیستم گلستان به آدرس http://edu.maaref.ac.ir/ و از مسیر آموزش–>گزارش های آموزشی->دانشجو -> اطلاعات ثبت نام و امتحان -> "۴۲۸-برنامه امتحان پايان ترم دانشجو" کارت ورود به جلسه امتحانات خود را دریافت کنند.
 

منبع خبر: معاونت آموزشي - خدمات آموزشي

دانشجویی
آزمون
دفترچه دروس سرفصل ها
دستاورد ها
مطالب مرتبط