نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه معارف اسلامی با هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان
21/01/1396

دانشگاه معارف اسلامی روز پنج شنبه 17 فروردین، میزبان هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان بود.
در ابتدای این نشست، دکتر شاکری ریاست دانشگاه معارف اسلامی ضمن خیر مقدم، گزارشی از روند شکل گیری دانشگاه معارف اسلامی و همچنین وظائف دانشگاه ارائه فرمودند. ایشان هدف تاسیس دانشگاه معارف اسلامی را تربیت نیروی متخصص جهت تدریس دروس معارف در دانشگاه ها و تامین محتوای درسی متناسب با نیاز دانشجویان در رشته های مختلف و همچنین تامین محتوای کمک درسی برای اساتید دروس معارف برشمردند.
در ادامه این نشست، دکتر مهر محمدی رئیس دانشگاه فرهنگیان ضمن ابراز خرسندی از این نشست، وظیفه مهم دانشگاه فرهنگیان را تربیت معلم در شان نظام جمهوری اسلامی دانست. ایشان در ادامه فرمودند: در دانشگاه فرهنگیان 35 واحد معارف که 16 واحد دروس معارف مرسوم در دانشگاه ها و 19 واحد تعلیم و تربیت اسلامی تدریس می شود. ایشان بیان داشتند نیاز دانشگاه فرهنگیان در حوزه دروس معارف، تامین محتوای تخصصی بر اساس رشته ها است که می توان به رشته فرهنگ و تمدن اسلامی اشاره کرد.
در پایان حجت الاسلام و المسلمین دادگر مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان، بیان فرمودند: ارتقاء علمی اساتید دانشگاه فرهنگیان در حوزه علوم معرفتی نیاز به همکاری با دانشگاه معارف دارد. ایشان جذب هیئت علمی توانمند و متخصص را از دغدغه های دانشگاه فرهنگیان برشمرد و دانشگاه معارف را پتانسیل خوبی جهت جذب هیئت علمی در دانشگاه فرهنگیان دانست. ایشان بومی سازی محتوای درسی را با تربیت معلم در نظام جمهوری اسلامی برای توانمندی معلمان، و همچنین تهیه کتابهای کمک درسی جهت بهره مندی اساتید را نیازمند همکاری با دانشگاه معارف دانست.
در پایان این نشست مقرر شد کار گروه مشترک بین دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه معارف اسلامی به بررسی راههای تعامل بین این دو دانشگاه بپردازد.

منبع خبر: روابط عمومی دانشگاه

دانشجویی
آزمون
دفترچه دروس سرفصل ها
دستاورد ها
مطالب مرتبط