اعلام تاریخ و مدارک مصاحبه پذیرفته شدگان اولیه آزمون سراسری دکتری 96 (سازمان سنجش  آموزش کشور)
03/03/1396

باسمه تعالی

ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در مرحلۀ اول آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 96 (سازمان سنجش) در دانشگاه معارف اسلامی
به اطلاع می رساند : اسامی اعلام شده، چند برابر ظرفیت دانشگاه می باشد که پس از انجام مصاحبه علمی در هر گرایش، در صورت کسب حدنصاب لازم، حداکثر از 2 نفر در دوره روزانه و 2 نفر در دوره نوبت دوم در هر گرایش به عنوان پذیرفته شده نهایی جهت ثبت نام در دورۀ دکتری دعوت به عمل خواهد آمد (ورودی بهمن 96). لازم به ذکر است سهمیه هیأت علمی و استعداد درخشان
(در صورت کسب حدنصاب علمی) مازاد بر ظرفیت کل محاسبه می شود. بر این اساس لازم است :

 1. کلیه قبول شدگان مرحله اول، می بایست قبل از مصاحبه علمی، به سایت گزینش نهاد مراجعه نموده و ثبت نام به عمل آورند؛ در صورت عدم ثبت نام، قبولی فرد، کان لم یکن تلقی می شود؛ لازم به ذکر است، قبولی نهایی داوطلبان مدرسی معارف اسلامی، منوط به نظر مثبت گزینش نهاد می باشد.

جهت ثبت نام در سامانه گزینش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کلیک کنید.

 1. کلیه قبول شدگان مرحله اول دوره روزانه، مدارك مورد نياز به شرح ذیل را از روز شنبه 10 تیر 1396 لغایت روز یکشنبه 11 تیر 1396
  و کلیه قبول شدگان مرحله اول دوره نوبت دوم از روز شنبه 17 تیر 1396 لغایت روز یکشنبه 18 تیر 1396
  فقط در ساعات اداری، به آدرس ذیل و به صورت حضوری تحویل کارشناسان گروه ها نمایند :

جناب آقای هاشم زاده (32110291) گرایش های انقلاب اسلامی و تاریخ و تمدن اسلامی؛ جناب آقای منصفی (32110562) گرایش های اخلاق اسلامی و قرآن و متون اسلامی؛ جناب آقای عالیشاهی (32110610) گرایش مبانی نظری اسلام.

آدرس دانشگاه:
قم
، بلوار امین ، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی ، بین کوچه 4 و 6 ، پلاک 72 ، دانشگاه معارف اسلامی؛ تلفن : 321101 – 025

تذکر مهم: انجام مصاحبه منوط به ارائه کامل مدارک زیر می باشد و در صورت عدم مراجعه در تاریخ های ذکر شده جهت تحویل مدارک، به هیچ عنوان امکان مصاحبه وجود ندارد و داوطلب حذف خواهد شد و هیچگونه اعتراضی نیز وارد نخواهد بود.

*** مدارک لازم جهت انجام مصاحبه دکتری 1396 (سازمان سنجش آموزش کشور) :

 1. اصل رسید بانکی به مبلغ 700.000 (هفتصد هزار) ریال به شماره حساب سیبا 2172343501007 به نام دانشگاه
  معارف اسلامی نزد بانک ملی، شعبه شهداء قم، کد 2708 ، قابل پرداخت نزد کلیه شعب بانک ملی در سراسر کشور.

 2. تکمیل فرم اطلاعات فردی و سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (دریافت فایل : PDF - Word)

 3. تکمیل فرم رزومه (دریافت فایل : PDF - Word)

 4. تکمیل فرم معدل (دریافت فایل: PDF)

- معدل مقطع کارشناسی ارشد که در این فرم درج می گردد می بایست با معدلی که در کارنامه داوطلب درج شده، یکسان باشد.
- معدل مقطع کارشناسی که در کارنامه داوطلب درج شده نیز می بایست با معدل مندرج در مدرک داوطلب، یکسان باشد.

 1. تکمیل فرم اعضای هیات علمی (مربوط به افرادی که سهمیه هیات علمی دارند) (دریافت فایل: PDF)

 2. اصل و کپی کارنامه داوطلب در آزمون نیمه متمرکز دکتری 96

 3. اصل و کپی کارنامه آزمون زبان برای داوطلبانی که نمره در آزمون های ملی و بین المللی دارند.

 4. اصل و کپی یکی از مدارک تحصیلی زیر :

 • دانشنامه سطح سه حوزوی

 • دانشنامه کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی

 • مدرک اتمام کفایتین (اتمام پایه ده کتبی) به انضمام دانشنامه کارشناسی ارشد مرتبط

 • حکم کارگزینی اعضای هیئت علمی گروه های معارف اسلامی (رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی) مورد تأیید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به انضمام دانشنامه کارشناسی ارشد.

 • مدرک خبرگان بدون مدرک (مورد تایید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها)

 1. اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه (یک نسخه)

 2. اصل و کپی کارت ملی (یک نسخه)

 3. یک قطعه عکس 4*3 تمام رخ و جدید (پشت نویسی شده)

 4. اصل و کپی کارت پایان خدمت یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (مخصوص برادران)

 5. ارائه اصل و کپی مدرک کارشناسی (سطح 2)

 6. داوطلبان حق التدریس گروه های معارف اسلامی دانشگاه ها که سن ایشان بیشتر از 40 سال می باشد: ارائه نامه رسمی از دانشگاه محل تدریس مبنی بر تدریس در دو ترم گذشته در گروه های معارف اسلامی به همراه تصویر مجوز تدریس 3 ساله مورد تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها.

 7. اصل و کپی مدرک تأیید شده برای استفاده از سهمیه ایثارگرانی که شرایط زیر را دارا باشند:

 • جانبازان (با هر درصد جانبازی)

 • فرزند و همسر جانبازان 25% و بالاتر

 • آزادگان و فرزندان و همسران آنان

 • فرزندان و همسران شهداء

 • رزمندگانی که حداقل سابقه 6 ماه حضور متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل داشته باشند.

 1. کپی ریز نمرات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (سطح 2 و سطح 3)

 2. کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی (در روز مصاحبه، آورده شود).

 1. مدارک مندرج در سایت سازمان سنجش در رابطه با مصاحبه دکتری 96 نیز مد نظر قرار بگیرد. (لینک مربوطه)

* تذکر 1: كساني كه به دلائل موجه قادر به ارائه اصل مدارك‌ مندرج در بندهاي 8 و 13 نمي‌باشند، لازم است اصل گواهي تأييد شده توسط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرك را به همراه داشته باشند.

* تذکر 2: در صورتی که داوطلب مدارک لازم برای انجام مصاحبه را نداشته باشد، علاوه بر اینکه مصاحبه انجام نخواهد گرفت، وجه پرداختی نیز به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

مصاحبه علمی برای قبول شدگان مرحله اول گرایش های "اخلاق اسلامی"، "انقلاب اسلامی"، "تاریخ و تمدن اسلامی"، "قرآن و متون اسلامی، "مبانی نظری اسلام" دوره روزانه ، در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه 13 ، 14 و 15 تیر ماه 1396 انجام می گیرد.

مصاحبه علمی برای قبول شدگان مرحله اول گرایش های "اخلاق اسلامی"، "انقلاب اسلامی"، "تاریخ و تمدن اسلامی"، "قرآن و متون اسلامی، "مبانی نظری اسلام" دوره نوبت دوم ، در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه 20 ، 21 و 22 تیر ماه 1396 انجام می گیرد.


لازم به ذکر است برنامه و ساعت دقیق مصاحبه، متعاقباً از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

جهت برنامه ریزی برای زمانبندی مصاحبه ها، داوطلبانی که قصد شرکت در مصاحبه را دارند علاوه بر تحویل مدارک در وقت مقرر، حداکثر تا تاریخ 25/خرداد/96، پیامک با متن ذیل را حتماً به شماره 3000101166 ارسال نمایند تا حضورشان در مصاحبه قطعی گردد:
a + نام + نام خانوادگی+گرایش+ دوره (روزانه یا نوبت دوم)
نکته 1: حرف a حتماً در ابتدای متن پیامک آورده شود.
نکته 2 : افرادی که در چند گرایش و یا هر دو دوره مجاز شده اند، در صورتیکه قصد شرکت در همه آنها را دارند، حتماً به طور جداگانه پیامک نمایند.

*** تذکرات مهم :

 1. با توجه به این که برای هر گرایش مصاحبه جداگانه برگزار خواهد شد، لذا ضروری است برای هر گرایش فیش های مجزا واریز و اصل آن ارائه گردد. لازم به ذکر است افرادی که در یک گرایش در دو نوبت روزانه و نوبت دوم برای مصاحبه دعوت شده اند، واریز یک فیش کفایت می کند.

 2. حضور داوطلب در ساعات تعیین شده (که متعاقباً از طریق همین سایت اعلام خواهد شد) برای مصاحبه الزامی است و این زمان غیر قابل تغییر است و عدم حضور (بدون دلیل موجهی که مورد پذیرش دانشگاه باشد) به منزله غیبت و انصراف تلقی می شود.

 3. آن ‌دسته از معرفي‌شدگان براي مصاحبه كه متقاضي استفاده از سهميه مربي گرديده‌اند، موظف به ارائه گواهي معتبر در اين خصوص مي‌باشند. لازم به توضيح است مطابق ضوابط مربوط، منحصراً مربيان آموزشي رسمي (آزمايشي يا قطعي)
  گروه های معارف اسلامی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري، مجاز به استفاده از سهميه «مربي» در آزمون ورودي دوره دكتري نيمه‌متمركز سال 1396 رشته مدرسی معارف اسلامی مي‌باشند؛ مدرسان و اعضاء هيأت علمي پيماني، قراردادي، حق‌التدريس، دستياران آموزشي و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در این آزمون، اجازه استفاده از اين سهميه را ندارند.

 4. هر کدام از فعالیت های علمی، پژوهشی و آموزشی (کتاب، مقاله، تدریس، کنفرانس، مدرک زبان و ...)، اجرایی، تبلیغی و فرهنگی داوطلبان و همچنین نمره پایان نامه و معدل دوره کارشناسی و دوره کارشناسی ارشد، دارای امتیاز مربوط به خود در مصاحبه است و تنها در صورتی این امتیازات محاسبه می شود که فرد، در روز مصاحبه، مدارک مورد نظر را به صورت کاملاً مستند ارائه کند؛ صرف نوشتن در فرم سوابق و رزومه و یا اعلام شفاهی و موکول کردن ارائه مدارک به روزهای بعد از مصاحبه، امتیازی را برای داوطلب به همراه نخواهد داشت و هیچ اعتراضی در این موضوع وارد نخواهد بود.

 5. كليه داوطلبان مي بايست يك نسخه از پايان نامه كارشناسي ارشد و يا سطح 3 را نیز براي روز مصاحبه همراه خود بياورند؛ دانشجویان آموزش محور لازم است به جای پایان نامه، گزارش سمینار آموزش محور را ارائه نمایند.

 6. کلیه داوطلبانی که مرحله کتبی و بررسی سوابق علمی و مصاحبه ارزیابی تخصصی را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه معارف اسلامی قرار گیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها بصورت مشروط و با اخذ تعهدات ذیل است و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو و سازمان سنجش آموزش کشور و مديريت جذب و ارزشيابي معاونت آموزشي پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، خواهد بود.

- تعهد کتبی مبنی بر تکمیل فرم بررسی صلاحیت های عمومی در وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور و ارائه تصویر آن برای درج در پرونده تحصیلی. (دریافت فایل: PDF)

- تعهد کتبی مبنی بر ثبت نام در سامانه گزینش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و انجام مصاحبه مربوطه. (دریافت فایل: PDF)

- تعهد مبنی بر عدم ثبت نام در سایر مؤسسات پذیرنده دانشجوی دکتری. (دریافت فایل: PDF)

 1. عدم مراجعه (بدون عذر موجه که مورد پذیرش دانشگاه باشد) در زمان مقرر مطابق جدول زمانی مصاحبه (که متعاقباً اعلام خواهد شد)، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کدرشته‌محل یا کدرشته‌محل های انتخابی مربوط تلقی می‌گردد.

 1. دوره نوبت دوم، دارای شهریه می باشد. جهت مشاهده میزان شهریه کلیک کنید.

 2. پذیرفته شدگان نهایی، ورودی بهمن ماه 96 خواهند بود.

 3. امتیاز آزمون 50 درصد، امتیاز سوابق آموزشی و پژوهشی 20 درصد و امتیاز مصاحبه 30 درصد می باشد؛ لازم به ذکر است مصاحبه تخصصی در حیطه رشته و گرایش مربوطه و در حد کلیه کتب مرجع و اصلی می باشد و محدود به منبع خاصی نیست.

 4. نتیجه نهایی آزمون نیمه متمرکز دکتری 96، از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد؛ خواهشمند است نتایج را از دانشگاه پیگیری نفرمایید.

منبع خبر: مركز اجراي آزمون

دانشجویی
آزمون
دفترچه دروس سرفصل ها
دستاورد ها
مطالب مرتبط