دیدار دانشجویان دانشگاه با آیت الله یوسفی غروی
07/03/1396

جمعی از دانشجویان دانشگاه معارف اسلامی روز چهارشنبه 20 ادریبهشت ماه با حضور در منزل آیت االله یوسفی غروی با ایشان دیدار کرده و به طرح پرسش های معرفتی و تاریخی خود پرداختند.
در ابتدا این دیدار آیت الله یوسفی غروی با اشاره به خاطرات دوران تحصیلات در نجف اشرف و استفاده از محضر اساتید و علمای نجف از جمله امام خمینی (ره)، درباره شیوه مطالعه و پژوهش خود از آغاز دوران طلبگی سخن گفتند.
از توصیه های ایشان به دانشجویان این بود که هر زمان انگیزه مطالعه برای انسان فراهم باشد باید به مطالعه روی آورد و نباید مطالعه را به زمان خاصی موکول کرد. ایشان درباره زمان مطالعه خود نیز فرمودند: زندگی شخصی بنده به گونه ای نبوده که ساعت خاصی را برای مطالعه اختصاص دهم بلکه در شرایط مختلف این زمان تغییر می کرد و هر وقت مناسبی برای مطالعه می یافتم به این مهم می پرداختم.
استاد یوسفی غروی با اشاره به حدیث گهرباری از حضرت علی (ع) در زمینه ی اهمیت مطالعه و علم آموزی فرمودند: طالب علم نباید تنها به کتب درسی بسنده کند زیرا یکی از مصادیق مهم و قل رب زدنی علما همین مطلب است.
ایشان در ادامه به سوالات دانشجویان در خصوص برخی منابع تاریخی و استفاده آنها در پژوهش، پاسخ گفتند و در پایان تأثیرگذارترین عامل در رشد علمی و معنوی خود را مطالعه در احوال علما ذکر کردند.

منبع خبر: مديريت امور دانشجويي و فرهنگي

دانشجویی
آزمون
دفترچه دروس سرفصل ها
دستاورد ها
مطالب مرتبط