شرکت جمعی از دانشجویان در مراسم اربعین حسینی در حسینیه امام خمینی(ره)
20/08/1396

شرکت جمعی از دانشجویان در مراسم اربعین حسینی در حسینیه امام خمینی(ره)

حسینیه‌ امام خمینی (رحمه‌الله) طبق سنوات گذشته میزبان هیئت‌های دانشجویی از سراسر کشور بود، جمعی از دانشجویان دانشگاه معارف اسلامی نیز در این مراسم حضور داشتند.
در این مراسم، دانشجویان شیفته حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی به عزاداری پرداختند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانی کوتاه ضمن خوش آمد گویی و تشکر از دانشجویان جهت حضور در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان بیان داشتند:
این دیدارها، این اجتماعات، این یادآوری‌ها من و شما را بایستی در راهی که در پیش داریم تقویت کند، عزم ما را ثابت کند، ثاقب کند. در دعا می خوانید: اَللّهُمَّ ارزُقنی ... عِلماً واسِعاً ... وَ عَزماً ثاقِباً؛ عزم و اراده‌ محکم و پایدار داشته باشید در این راه. راه، راه درستی است؛ هدف، هدف بسیار والایی است، و اقدام جوانهای امروز، مردم امروز، برادران و خواهران ما در حرکت در این راه مبارک انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، حرکت محبوب الهی است ان‌شاءالله؛ مرضیّ الهی است. منتها آنچه مهم است و همه‌ی ما باید در نظر داشته باشیم، ثبات در این راه است؛ ثبات در این راه. در دو جای قرآن «اِستَقِم» دارد؛ استقامت کردن یعنی ثبات ورزیدن در این راه و تحت تأثیر عوامل گوناگون قرار نگرفتن. راه، راه همواری نیست؛ راه خدا، راه تلاش در راه خدا، راه اقامه‌ی حق و عدل، راه رسیدن به تمدّن اسلامی و نظام حقیقی اسلامی و جامعه‌ی اسلامی راه دشواری است؛ راهی است که پیغمبران در این راه با زحمت حرکت کردند و پیش رفتند.
امروز بحمدالله ملّت ایران وقتی به پشت سر خود نگاه می کند، موفّقیّتهای فراوانی را می بیند؛ پیش رو هم همین‌جور؛ پیش رو هم کاملاً امیدبخش و خوش‌ عاقبت است - در این هیچ تردیدی نیست- منتها راه، راه همواری نیست؛ راه پُرپیچ ‌و خمی است، راه پُرفراز و نشیبی است؛ راهی است که ممکن است به‌خاطر برخورد با عوامل نامساعد از عزم و اراده‌ی بعضی‌ها در این راه کاسته بشود. سعی‌تان این باشد که از عزم و اراده‌تان در این راه کاسته نشود؛ روز به‌ روز ان ‌شاء الله ثابت‌ قدم‌تر بشوید.
در پایان دانشجویان نماز ظهر و عصر را به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه کردند.
 

 

منبع خبر: مديريت امور دانشجويي و فرهنگي

دانشجویی
آزمون
دفترچه دروس سرفصل ها
دستاورد ها
مطالب مرتبط