گزارش جلسـه نقد کتاب درسی "درآمدی بر انسان شناسی اسلامی(ویژه رشته های فنی و مهندسی)"
19/11/1396

جلسه نقد کتاب «درآمدی بر انسان شناسی اسلامی ویژه رشته های فنی و مهندسی) توسط گروه پژوهشی مبانی نظری اسلام در 14 بهمن ماه 1396 در سالن امام رضا علیه السلام برگزار شد. این جلسه با حضور حجت الاسلام دکتر عباسزاده جهرمی، مولف و حجج اسلام آقایان دکتر اسکندری، دکتر مصطفی پور و دکتر محمدی ناقدان و حجت‌الاسلام دکتر حاجی‌ابراهیم، داور جلسه، برگزار شد.
تحسین عزم مولف در ورود به عرصه دشواری مانند هوش مصنوعی، حیات و...، نبود اغلاط تایپی و نگارشی، ادبیات علمی و ... از جمله امتیازات اثر بود که اساتید ناقد و داور بدان اشاره کردند.
در ادامه، ناقدان دیدگاه‌های خود را در دو بخش ساختاری و محتوایی ارائه کردند. نکاتی ازجمله ضرورت تقدم مبحث فطرت، ضرورت ارائه تعریف‌های اولیه از اصطلاحات در آغاز مباحث و ...، از نکات ساختاری و ضرورت غنای اثر در استنادات به آیات و روایات، دقت بیشتر در پردازش عبارات فنی و ارائه آنها به زبان ساده و قابل فهم برای مخاطب، صرف نظر از لغت‌شناسی‌های غیرضروری، رفع مشکل غلبه دیدگاه‌های فلسفی بر کل اثر، صرف نظر از برخی مباحث غیرضروری مانند معقولات و...، از نکات محتوایی بود که از سوی ناقدان محترم ارائه و در جمع بندی داور محترم مورد اشاره و تاکید قرار گرفت.

 

منبع خبر: معاونت پژوهش

دانشجویی
آزمون
دفترچه دروس سرفصل ها
دستاورد ها
مطالب مرتبط