سومین آیین تجلیل از مؤلفان کتاب های درسی معارف اسلامی دانشگاه های سراسر کشور برگزار شد
29/09/1389

سومین آیین تجلیل از مؤلفان کتاب های درسی معارف اسلامی دانشگاه های سراسر کشور، پیش از ظهر روز دوشنبه 29 آذر ماه 89 با تجلیل از حضرت آیت الله جعفر سبحانی کلید خورد.

در این مراسم که به همت نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها و دانشگاه معارف اسلامي در مؤسسه امام صادق (ع) قم برگزار شد، از حضرت آیت الله سبحانی که در تدوین کتاب های معارف اسلامی تلاش چشمگیری داشته اند، تقدیر شد.

براساس این گزارش، حضرت آیت الله سبحانی در این مراسم با بیان این که علم و ایمان در منطق وحی در کنار هم هستند و هرگز از هم مفارقت ندارند، به ریشه یابی جریان اختلاف علم با دین پرداخت و آن را از سوی غرب دانست.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام محمد محمدیان، رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها با بیان این که امروز حوزه و دانشگاه رقیب همدیگر نیستند، بلکه همکار و همراه یکدیگرند، گفت: دیگر حوزویان انگ بی دینی به دانشگاهیان نمی زنند و دانشگاهیان نیز حوزویان را متحجر نمی دانند.

رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، تصریح کرد: تعامل و همکاری دو مجموعه حوزه و دانشگاه، امروز در ابعاد مختلف پدید آمده است و دانشگاهیانی که وارد حوزه های علمیه شده اند و حوزویانی که وارد دانشگاه ها می شوند، بسیارند.

پیام علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی و همچنین کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از این مراسم قرائت شد و در ادامه محمدمحمد رضایی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به بیان ویژگی های کتاب اندیشه اسلامی، تألیف حضرت آیت الله سبحانی پرداخت.

گفتنی است، در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از طرف نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، ریاست دانشگاه های تهران، تبریز، علامه طباطبایی، قم، شیراز، کاشان و پردیس قم دانشگاه تهران از خدمات علمی حضرت آیت الله سبحانی تقدیر شد.

همچنین تقدیر از مؤلفان کتاب های درسی معارف اسلامی سال 89-88، ناقدین برتر کتاب های درسی و پایان نامه های برتر دانشجویی از دیگر بخش های سومین آیین تجلیل از مؤلفان کتاب های درسی معارف اسلامی دانشگاه های سراسر کشور بود.

منبع خبر: معاونت پژوهش

دانشجویی
آزمون
دفترچه دروس سرفصل ها
دستاورد ها
مطالب مرتبط