معرفی کتاب کمک درسی: جلوه آفتاب
16/01/1394

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدَظلَه) با داشتن ابعاد برجسته علمی، اخلاقی، فرهنگی و سیاسی به شخصیت ممتازی مبدل شده‌اند که این ویژگی‌های برجسته در وجوه مختلف می‌تواند الگویی شایسته برای اقشار مختلف به‌ویژه جوانان و دانشجویان باشد.
حضرت امام خمینی (قدس سره) در یکی از بیانات خویش، ایشان را به مثابه خورشیدی می‌شمارند که همواره روشنی می‌دهد. این خورشید روشنی‌بخش، دارای انوار درخشانی است که با شواهدی که در این کتاب بدان‌ اشاره خواهد شد، دوست و دشمن نیز به آن اذعان کرده‌اند.
بررسی ابعاد شخصیتی ایشان می‌تواند به روش‌های مختلفی صورت پذیرد که یکی از بهترین و تأثیرگذارترین شیوه‌ها، بیان ابعاد شخصیتی ایشان از زبان افراد و شخصیت‌های موافق و مخالف می‌باشد. کتاب «جلوه آفتاب» که به قلم محقق ارجمند حجت‌الإسلام و المسلمین علي احمدي‌خواه کوه‌نانی نگارش یافته است، ویژگی‌های ممتاز مقام معظم رهبری که توسط مراجع، علما، شخصیت‌‌های مذهبی، علمی، سیاسی و فرهنگیِ داخلی و خارجی و در دوره‌های مختلف زندگیِ با برکت ایشان مطرح شده است را بیان نموده که برشمردن این ویژگی‌ها از زبان شخصیت‌های مختلف داخلی و خارجی که برخی از آن‌ها از مخالفین انقلاب و رهبری هستند، بسیار جالب است.
معاونت پژوهشي دانشگاه معارف اسلامي ضمن قدرداني از تلاش مؤلف محترم، از ارزيابان ارجمند حجت‌الاسلام دکتر سید سجاد ایزدهی و دکتر علی اخترشهر سپاسگزاري مي‌نمايد. همچنين از تلاش مدير محترم گروه انقلاب اسلامي حجت‌الإسلام دکتر حسين ارجيني که ارزیابی و تلخیص این اثر را عهده‌دار بودند و آقاي محمد ابراهيم نيکزاد کارشناس گروه انقلاب اسلامی که اين اثر را بازبینی نهایی نمودند و نیز از آقای سید سعید روحانی، مدیر امور پژوهشی و همه همکاران معاونت پژوهشي دانشگاه که در مراحل مختلف تدوين، آماده‌سازي و چاپ کتاب ما را ياري رساندند، قدرداني مي‌نمايد.
اميدواريم کتاب حاضر اثري سودمند براي اساتيد و دانشجويان محترم باشد و فرهيختگان ارجمند نیز با ارائه نقطه‌نظرات خود، ما را در راستاي توليد آثاري مطلوب‌تر ياري رسانند.
 

منبع خبر: معاونت پژوهش

دانشجویی
آزمون
دفترچه دروس سرفصل ها
دستاورد ها
مطالب مرتبط