دیدار مسئولین دانشگاه معارف اسلامی با مسئولین و دانشجویان انستیتو علوم انسانی و اسلامی هامبورگ آلمان
10/06/1395

جمعی از مسئولین دانشگاه معارف اسلامی میزبان هیاتی متشکل از رئیس، پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه علوم انسانی و اسلامی هامبورگ آلمان بودند.
در ابتدای این دیدار، دکتر گرامی معاون آموزشی دانشگاه معارف اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از میهمانان، به معرفی اجمالی دانشگاه معارف اسلامی و اهداف و فعالیت های آن پرداخته و ابراز امیدواری کردند که طرفین در آینده ای نزدیک از تجربیات و تولیدات یکدیگر استفاده نمایند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضوی راد رئیس و مؤسس این واحد دانشگاهی ضمن تشکر از دعوت دانشگاه معارف اسلامی به ذکر دلایل و انگیزه های تاسیس این واحد پرداختند. ایشان اظهار داشتند: دانشگاه علوم انسانی و اسلامی هامبورگ آلمان توسط تعدادی از حوزویان ایرانی جهت تربیت شیعیان آلمانی علاقه مند به پژوهش و آموزش و تبلیغ دین تاسیس و در رشته های مختلف دانشجو میپذیرد. این واحد موفق به اخذ مجوز از کشور آلمان شده و یکی 3700 مرکز دارای مجوز اسلامی در کشور آلمان می‌باشد که از این تعداد تنها 2 مرکز موفق به اخذ مجوز دانشگاهی شده اند و به لطف خداوند دانشگاه علوم انسانی و اسلامی هامبورگ آلمان یکی از این 2 مرکز می باشد.
ایشان در ادامه فرمودند: در زمان تأسیس این واحد دانشگاهی در کل کشورهای آلمانی زبان هیچ نیروی بومی مبلغ دین اسلام وجود نداشت و اکنون بیش از دهها نیروی آلمانی زبان و بومی برای این منظور تربیت شده اند.
ایشان همچنین به فعالیت های این موسسه اشاره کرده و ضمن معرفی میهمانان آلمانی حاضر در جلسه به تخصص این عزیزان و زمینه فعالیت آنها پرداختند.
سخنران بعدی این دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر حیدری فر عضو هیأت علمی گروه قرآن و متون اسلامی دانشگاه معارف اسلامی بودند که به ذکر چند نکته اخلاقی و بیان یک روایت از وجود مقدس امام رضا (ع) بسنده کردند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر ارجینی معاون پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی نیز در سخنانی به فعالیت های پژوهشی دانشگاه از جمله کتب منتشر شده و فصلنامه های موجود در دانشگاه و دیگر فعالیت های پژوهشی این دانشگاه اشاره نمودند.
در این دیدار که در تاریخ هفتم شهریورماه جاری در سالن امام رضا(ع) دانشگاه معارف اسلامی برگزار شد، بر همکاری دانشگاه معارف اسلامی و دانشگاه علوم انسانی و اسلامی هامبورگ آلمان در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی تأکید گردید.

منبع خبر: معاونت پژوهش

مواضيع ذات علاقة
الإنجازات
دفترچه دروس سرفصل ها