اعلام نتایج اولیه آزمون ورودی اختصاصی دکتری سال ۱۳۹۸ دانشگاه معارف اسلامی

اعلام نتایج اولیه آزمون ورودی اختصاصی دکتری سال ۱۳۹۸ دانشگاه معارف اسلامی

شنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۸

ضمن عرض تبریک به داوطلبانی که در مرحلۀ اول آزمون ورودی اختصاصی دکتری ۱۳۹۸ (آزمون کتبی) دانشگاه معارف اسلامی (برگزار شده در تاریخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۸) قبول شده اند، به اطلاع می رساند:

اسامی اعلام شده، چند برابر ظرفیت دانشگاه می باشد که پس از انجام مصاحبه علمی و در صورت کسب حد نصاب، حداکثر از ۴ تا ۵ نفر در هر گرایش (متناسب با مجوز وزارت علوم) به  عنوان پذیرفته شده نهایی برای ثبت نام در دورۀ دکتری (روزانه) دعوت به عمل خواهد آمد. لازم به ذکر است سهمیه هیأت علمی و استعداد درخشان (در صورت کسب حد نصاب علمی) مازاد بر ظرفیت ذکر شده محاسبه می شود. بر این اساس لازم است:

 1. داوطلبان پذیرفته شده (در مرحله اول)، در سامانه گزینش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ثبت نام نمایند. چگونگی آن متعاقباً از طریق پیامک به داوطلبان اعلام می گردد.
 2. کلیه قبول شدگان مرحله اول، مدارک مورد نیاز به شرح ذیل را در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۱۶ ، ۱۷ و ۱۸ آذر ۱۳۹۸ فقط در ساعات اداری، به آدرس ذیل، به صورت حضوری تحویل کارشناسان گروه ها نمایند:

جناب آقای هاشم زاده (۳۲۱۱۰۲۹۱-۰۲۵) گرایش های انقلاب اسلامی و تاریخ و تمدن اسلامی؛ جناب آقای منصفی (۳۲۱۱۰۵۶۲-۰۲۵) گرایش های اخلاق اسلامی و قرآن و متون اسلامی؛ جناب آقای عالیشاهی (۳۲۱۱۰۶۱۰-۰۲۵) گرایش مبانی نظری اسلام.

آدرس دانشگاه:

قم ، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی ، بین کوچه ۴ و ۶ ، پلاک ۷۲ ، دانشگاه معارف اسلامی؛ تلفن :  ۳۲۱۱۰۱ – ۰۲۵

 

توجه:

 • انجام مصاحبه، منوط به ارائه کامل مدارک می باشد و در صورت عدم مراجعه داوطلب در تاریخ های ذکر شده برای تحویل مدارک، به هیچ عنوان امکان مصاحبه وجود ندارد و داوطلب حذف خواهد شد و هیچگونه اعتراضی وارد نخواهد بود.
 • داوطلبانی که برای تحویل مدارک در تاریخ های ذکر شده با مشکل مواجه هستند برای هماهنگی های لازم جهت تحویل مدارک، با کارشناسان مربوطه تماس حاصل نمایند.

مدارک لازم برای انجام مصاحبه دکتری :

 1. پرینت رسید پرداخت هزینه مصاحبه به مبلغ ۱,۰۰۰,۰۰۰ (یک میلیون) ریال قابل پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت دانشگاه معارف اسلامی.

تذکر مهم: در صورتی که داوطلب مدارک لازم برای انجام مصاحبه را نداشته باشد، علاوه بر اینکه مصاحبه انجام نخواهد گرفت، وجه پرداختی نیز به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

 1. تکمیل فرم اطلاعات فردی و سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (دریافت فایل :  PDF  – Word)
 2. تکمیل فرم رزومه (دریافت فایل : PDF Word)

داوطلب می بایست مستندات ذکر شده در فرم سوابق و رزومه را در روز مصاحبه به همراه خود بیاورد.

 1. ارائه کپی یکی از مدارک تحصیلی زیر (یک نسخه) :
  • مدرک سطح سه حوزوی.
  • مدرک کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی.
  • مدرک کارشناسی ارشد مرتبط به انضمام مدرک اتمام کفایتین (اتمام پایه ده کتبی).
  • حکم کارگزینی اعضای هیئت علمی گروه های معارف اسلامی (رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی) مورد تأیید وزارت علوم و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به انضمام مدرک کارشناسی ارشد.
  • مدرک خبرگان بدون مدرک (مورد تایید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها).
 1. کپی از تمام صفحات شناسنامه (یک نسخه).
 2. کپی کارت ملی (یک نسخه).
 3. یک قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ و جدید (پشت نویسی شده).
 4. کپی کارت پایان خدمت یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (مخصوص برادران) (یک نسخه).
 5. داوطلبان حق التدریس گروه های معارف اسلامی دانشگاه ها که سن ایشان بیشتر از ۴۰ سال می باشد: ارائه نامه رسمی از دانشگاه های محل تدریس مبنی بر تدریس در دو ترم گذشته در گروه های معارف اسلامی به همراه تصویر مجوز تدریس سه ساله، مورد تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­ها.
 6. اصل مدرک تأیید شده برای استفاده از سهمیه رزمندگان و همسر و فرزند رزمندگان.
 7. کپی حکم کارگزینی (مخصوص داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه هیئت علمی) (یک نسخه).
 8. کپی ریز نمرات کارشناسی ارشد (یک نسخه).

تذکر۱: در صورتی که در دوره کارشناسی ارشد دروسی را نگذرانده اید و مدرک مذکور فقط بر اساس کار پژوهشی اخذ گردیده است موضوع ارسال ریز نمرات این دوره منتفی است.

تذکر۲: در صورتی که تهیه و ارسال ریز نمرات بدلیل برخی تعهدات نظیر استفاده از آموزش رایگان امکان پذیر نیست این موضوع را طی نامه ای متذکر شوید.

 1. کپی مدرک سطح ۲ (کارشناسی) (یک نسخه).
 2. ارزشیابی دائم یا موقت مدرک تحصیلی اخذ شده از کشورهای خارجی که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری تایید شده باشد. (مخصوص فارغ التحصیلان ایرانی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند).

 

مصاحبه علمی برای قبول شدگان مرحله اول کلیه گرایش ها در تاریخ های زیر صورت خواهد گرفت:

 • تاریخ و تمدن اسلامی: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۷ و ۲۸ آذر ۱۳۹۸
 • قرآن و متون اسلامی: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۷ و ۲۸ آذر ۱۳۹۸
 • انقلاب اسلامی : روزهای پنج شنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ آذر ۱۳۹۸
 • اخلاق اسلامی: روزهای جمعه و شنبه ۲۹ و ۳۰ آذر ۱۳۹۸
 • مبانی نظری اسلام: روزهای جمعه و شنبه ۶ و ۷ دی ۱۳۹۸

لازم به ذکر است برنامه و ساعت دقیق مصاحبه هر داوطلب، متعاقباً از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

 • حضور داوطلب در ساعات تعیین شده (که متعاقباً اعلام خواهد شد) برای مصاحبه الزامی است و این زمان غیر قابل تغییر است و عدم حضور به منزله غیبت و انصراف تلقی می شود.
 • برای برنامه ریزی برای زمانبندی مصاحبه ها، داوطلبانی که قصد شرکت در مصاحبه را دارند علاوه بر تحویل مدارک در وقت مقرر، حداکثر تا تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۹۸ پیامک با متن ذیل را حتماً به شماره ۳۰۰۰۱۰۱۱۶۶ ارسال نمایند:

a + نام + نام خانوادگی+گرایش+ مقطع

نکته: حرف a حتماً در ابتدای متن پیامک آورده شود.

 

نکات و توصیه های مهم:

 1. حضور داوطلب در ساعات تعیین شده (که متعاقباً از طریق همین سایت اعلام خواهد شد) برای مصاحبه الزامی است و این زمان غیر قابل تغییر است و عدم حضور داوطلب به منزله غیبت و انصراف تلقی می شود و هیچگونه اعتراضی وارد نخواهد بود.
 2. هر کدام از فعالیت های علمی، پژوهشی و آموزشی (کتاب، مقاله، تدریس، مدرک زبان، شرکت در کنفرانس های علمی، گواهینامه های علمی و …)، اجرایی، تبلیغی و فرهنگی داوطلبان و همچنین نمره پایان نامه و معدل دوره کارشناسی ارشد، دارای امتیاز مربوط به خود در مصاحبه است و تنها در صورتی این امتیازات محاسبه می شود که فرد، در روز مصاحبه، مدارک مورد نظر را به صورت کاملاً مستند ارائه کند؛ صرف نوشتن در فرم سوابق و رزومه و یا اعلام شفاهی و موکول کردن ارائه مدارک به روزهای بعد از مصاحبه، امتیازی را برای داوطلب به همراه نخواهد داشت و هیچ اعتراضی در این موضوع وارد نخواهد بود.
 3. کلیه داوطلبان می بایست یک نسخه از پایان نامه کارشناسی ارشد یا سطح ۳ را برای روز مصاحبه همراه خود بیاورند.
 4. آن ‌دسته از معرفی‌شدگان برای مصاحبه که متقاضی استفاده از سهمیه مربی گردیده‌اند، موظف به ارائه مدرک معتبر در این خصوص می‌باشند. لازم به توضیح است مطابق ضوابط مربوط، منحصراً مربیان آموزشی رسمی (آزمایشی یا قطعی) گروه های معارف اسلامی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، مجاز به استفاده از سهمیه «مربی» در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۸ رشته مدرسی معارف اسلامی می‌باشند؛ مدرسان و اعضاء هیأت علمی پیمانی، قراردادی، حق‌التدریس، دستیاران آموزشی و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در این آزمون، اجازه استفاده از این سهمیه را ندارند.
 5. داوطلبانی که با استفاده از سهمیه مربیان (سهمیه هیئت علمی) پذیرفته شده اند، ثبت نام و تحصیل شان تنها با موافقت دانشگاه مربوطه امکان پذیر می باشد و تابع قوانین جاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و منوط به انعقاد قرارداد برای پرداخت هزینه تحصیلی خواهد بود؛ در صورتیکه موارد ذکر شده محقق نشود، از ثبت نام و تحصیل شان ممانعت به عمل خواهد آمد.
 6. به دلیل اینکه هماهنگی با داوطلب برای مصاحبه علمی، توسط شماره تلفن های موجود در فرم ثبت نام اولیه خواهد بود، تغییرات احتمالی شماره تلفن ها را به کارشناسان مربوطه اطلاع دهید.
 7. امتیاز آزمون ۵۰ درصد، امتیاز سوابق آموزشی و پژوهشی ۲۰ درصد و امتیاز مصاحبه تخصصی ۳۰ درصد می باشد.
 8. مصاحبه، تخصصی و علمی بوده و در حیطه رشته و گرایش مربوطه و در حد کلیه کتب مرجع و اصلی می باشد و محدود به منبع خاصی نیست.
 9. پذیرفته شدگان نهایی برای ارائه اصل مدارک تحصیلی خود (کارشناسی ارشد، سطح ۳، خبرگان بدون مدرک) تا ۳۰ بهمن ۹۸ فرصت خواهند داشت.
 10. طبق قوانین وزارت علوم، تنها مربیان رسمی آزمایشی یا رسمی قطعی گروه های معارف اسلامی در دانشگاه های وابسته به وزارت علوم حق شرکت در آزمون ورودی اختصاصی دکتری دانشگاه معارف اسلامی در سال ۱۳۹۸ را داشته اند و مربیان پیمانی (که طلبه نیستند و سایر شرایط ذکر شده برای شرکت در آزمون را ندارند) اجازه شرکت در این آزمون را نداشتند و در صورت شرکت و قبولی حذف خواهند شد و هیچگونه اعتراضی وارد نخواهد بود.
 11. داوطلبانی که با سهمیه مربی (هیئت علمی) در این دانشگاه پذیرفته شوند (مطابق با قوانین وزارت علوم) می بایست عضو گروه معارف اسلامی دانشگاه خود باشند و حداکثر تا ۳۰ بهمن ۹۸ حکم رسمی آزمایشی یا رسمی قطعی خود را از دانشگاه دریافت کرده باشند؛ در غیر اینصورت حذف خواهند شد و هیچگونه اعتراضی وارد نخواهد بود.
 12. پذیرفته شدگان نهایی، به طور رایگان در مقطع دکتری تحصیل خواهند کرد و ورودی بهمن ۹۸ خواهند بود.
 13. کلیه داوطلبانی که مرحله آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه معارف اسلامی قرار گیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها بصورت مشروط و منوط به تأیید صلاحیت آنها توسط گزینش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، خواهد بود.

 

مشاهده اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون اختصاصی دکتری ۱۳۹۸ دانشگاه معارف اسلامی

 

مشاهده کارنامه

منبع خبر: معاونت آموزشی