برگزاری نشست بررسی طرح «تفسیر موضوعی نهج‌البلاغه» ویژه دانشگاه‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران

برگزاری نشست بررسی طرح «تفسیر موضوعی نهج‌البلاغه» ویژه دانشگاه‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران

شنبه, ۱۷ مهر, ۱۴۰۰

نشست بررسی و نقد طرحنامه «تفسیر موضوعی نهج‌البلاغه ویژه دانشگاه‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران» که به سفارش گروه پژوهشی معارف قرآن و حدیث و به قلم آقای دکتر رضا جعفری، استادیار گروه معارف اسلامی دانشگاه افسری امام علی(ع) تدوین شده است، پس از بررسی در شورای علمی گروه، در دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام و با حضور نویسنده محترم و هیئت داوران اساتید محترم، حجت‌الاسلام دکتر صالحی اصل از گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران حجت‌الاسلام دکتر بحرینی از گروه معارف اسلامی دانشگاه امام حسین علیه السلام سپاه و جناب آقای دکتر سهرابی از دانشگاه‌ علوم انتظامی امین در تاریخ چهارشنبه ۱۴ مهرماه برگزار شد.
اساتید محترم داور ضمن استقبال از طرح که برای نخستین‌بار در عرصه دروس معارف اسلامی ارائه می‌شود، نقطه‌نظرات خود را جهت ارتقاء کیفی اثر ارائه کردند. نویسنده محترم نیز با ارائه توضیحات لازم و نکات تکمیلی ابعاد بیشتری از طرح را شرح دادند.
این طرح پس از انجام اصلاحات خواسته شده در این جلسه، برای تصویب نهایی در کمیسیون تخصصی متن و محتوای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مطرح خواهد شد.

منبع خبر: معاونت پژوهشی