سومین همایش کتاب سال حکومت اسلامی

سومین همایش کتاب سال حکومت اسلامی

چهارشنبه, ۲۴ شهریور, ۱۴۰۰

سومین همایش کتاب سال حکومت اسلامی شامل کتاب‌ها و مقاله‌های علمی ـ پژوهشی منتشره در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و پایان‌نامه‌های سطح ۴ و دکتری دفاع شده در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹، برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه معارف اسلامی، مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، «سومین همایش کتاب سال حکومت اسلامی» را برگزار می‌کند.
این همایش شامل کتاب‌ها و مقاله‌های علمی ـ پژوهشی منتشره در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و پایان‌نامه‌های سطح ۴ و دکتری دفاع‌شده در این دو سال خواهد بود.
اهداف همایش شامل شناسایی کتاب‌ها، مقالات، پایان‌نامه‌ها و نویسندگان برتر حکومت اسلامی و معرفی آنها به جامعه علمی، تشویق و حمایت از نویسندگان کتاب‌ها، مقالات و پایان‌نامه‌های برتر حکومت اسلامی، کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب حکومت اسلامی، ترویج فرهنگ پژوهش‌های راهبردی در موضوعات حکومت اسلامی در میان حوزوویان و دانشگاهیان و جهت‌دهی پژوهش‌های علمی حکومت اسلامی در جهت اولویت‌های نظام اسلامی می‌باشد.
محورهای همایش در بخش فقه حکومتی؛ فلسفه، مبانی و مسائل کلان فقه حکومتی، فقه ساختارهای اجتماعی و نهادهای حکومتی، فقه قواعد و سیاست‌های اداره نظام، ولایت‌فقیه و نظامات سیاسی و اجتماعی در بخش اندیشه سیاسی؛ مبانی نظری اندیشه سیاسی در اسلام، فلسفه سیاسی اسلام، کلام سیاسی، اخلاق سیاسی در نظام اسلامی و جامعه‌شناسی و آینده‌پژوهی سیاسی انقلاب اسلامی و در بخش حقوق عمومی؛ مبانی و مسائل حقوق اساسی اسلامی، حقوق بشر اسلامی، دولت اسلامی و حقوق عامه و حقوق بین‌الملل اسلامی می‌باشد.
مهلت ارسال آثار به همایش تا پایان آبان‌ماه ۱۴۰۰ است و پژوهشگران باید باید دو نسخه از آثار مرتبط (کتاب، پایان‌نامه و مقاله) را به همراه فایل الکترونیکی را در فرمت ورد به آدرس دبیرخانه همایش ارسال نمایند.
آدرس ارسال آثار قم، میدان رسالت، ابتدای بلوار بسیج، دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی با شماره تماس ۰۲۵۳۷۸۳۸۸۷۸ و آدرس اینترنتی www.rcipt.ir می‌باشد.

منبع خبر: روابط عمومی