اعلام نتایج اولیه و مشاهده کارنامه آزمون ورودی اختصاصی دکتری سال ۱۳۹۷

« قابل توجه پذیرفته شدگان مرحلۀ اول آزمون ورودی اختصاصی دکتری سال ۱۳۹۷ دانشگاه معارف اسلامی »

ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در مرحلۀ اول آزمون ورودی اختصاصی دکتری ۱۳۹۷ (آزمون کتبی) دانشگاه معارف اسلامی (برگزار شده در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۷) به اطلاع می رساند:

اسامی اعلام شده، چند برابر ظرفیت دانشگاه می­باشد که پس از انجام مصاحبه علمی و در صورت کسب حد نصاب، از ۴ تا ۶ نفر در هر گرایش (متناسب با مجوز وزارت علوم) به ­عنوان پذیرفته شده نهایی جهت ثبت نام در دورۀ دکتری (روزانه) دعوت به عمل خواهد آمد. لازم به ذکر است سهمیه هیأت علمی و استعداد درخشان (در صورت کسب حد نصاب علمی) مازاد بر ظرفیت ذکر شده محاسبه می­شود. بر این اساس لازم است:

 1. داوطلبان پذیرفته شده در سامانه گزینش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ثبت نام نمایند. چگونگی آن متعاقباً از طریق پیامک به داوطلبان اعلام می گردد.
 2. کلیه قبول شدگان مرحله اول، مدارک مورد نیاز به شرح ذیل را از روز یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ تا روز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ فقط در ساعات اداری، به آدرس ذیل، به­ صورت حضوری تحویل کارشناسان گروه ها نمایند:

جناب آقای هاشم زاده (۳۲۱۱۰۲۹۱-۰۲۵) گرایش های انقلاب اسلامی و تاریخ و تمدن اسلامی؛ جناب آقای منصفی (۳۲۱۱۰۵۶۲-۰۲۵) گرایش های اخلاق اسلامی و قرآن و متون اسلامی؛ جناب آقای عالیشاهی (۳۲۱۱۰۶۱۰-۰۲۵) گرایش مبانی نظری اسلام.

آدرس دانشگاه: قم ، بلوار امین ، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی ، بین کوچه ۴ و ۶ ، پلاک ۷۲ ، دانشگاه معارف اسلامی؛ تلفن :  ۳۲۱۱۰۱ – ۰۲۵تذکر: انجام مصاحبه، منوط به ارائه کامل مدارک می­باشد و در صورت عدم مراجعه در تاریخ های ذکر شده جهت تحویل مدارک، به هیچ عنوان امکان مصاحبه وجود ندارد و داوطلب حذف خواهد شد و هیچگونه اعتراضی وارد نخواهد بود.

*** مدارک لازم جهت انجام مصاحبه دکتری :

 1. پرداخت هزینه به مبلغ ۸۰۰,۰۰۰ (هشتصد هزار) ریال که از طریق سامانه پذیرش دانشگاه  صورت می گیرد.(وارد سامانه پذیرش شده و از قسمت سرویس ها مصاحبه آزمون را انتخاب کنید)

* تذکر مهم: در صورتی که داوطلب مدارک لازم برای انجام مصاحبه را نداشته باشد، علاوه بر اینکه مصاحبه انجام نخواهد گرفت، وجه پرداختی نیز به هیچ وجه مسترد نمی­گردد.

 1. ارائه تصویر یکی از مدارک تحصیلی زیر :
 • کپی دانشنامه سطح سه حوزوی
 • کپی دانشنامه کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی
 • کپی مدرک اتمام کفایتین (اتمام پایه ده کتبی) به انضمام کپی دانشنامه کارشناسی ارشد مرتبط
 • کپی حکم کارگزینی اعضای هیئت علمی گروه­های معارف اسلامی (رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی) مورد تأیید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­ها به انضمام دانشنامه کارشناسی ارشد.
 • ارائه کپی مدرک خبرگان بدون مدرک (مورد تایید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­ها)
 1. فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه (یک نسخه)
 2. فتوکپی کارت ملی
 3. یک قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ و جدید (پشت نویسی شده)
 4. تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (مخصوص برادران)
 5. داوطلبان حق التدریس گروه های معارف اسلامی دانشگاه ها که سن ایشان بیشتر از ۴۰ سال می باشد: ارائه نامه رسمی از دانشگاه محل تدریس مبنی بر تدریس در دو ترم گذشته در گروه های معارف اسلامی به همراه تصویر مجوز تدریس ۳ ساله مورد تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­ها.
 6. کپی مدرک تأیید شده برای استفاده از سهمیه رزمندگان و همسر و فرزند رزمندگان.
 7. کپی ریز نمرات کارشناسی ارشد

تذکر۱: در صورتی که در دوره کارشناسی ارشد دروسی را نگذرانده اید و مدرک مذکور فقط بر اساس کار پژوهشی اخذ گردیده است موضوع ارسال ریز نمرات این دوره منتفی است.

تذکر۲: در صورتی که تهیه و ارسال ریز نمرات بدلیل برخی تعهدات نظیر استفاده از آموزش رایگان امکان­پذیر نیست این موضوع را طی نامه ای متذکر شوید.

 1. کپی دانشنامه سطح ۲ (کارشناسی)
 2. ارزشیابی دائم یا موقت مدرک تحصیلی اخذ شده از کشورهای خارجی که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری تایید شده باشد. (مخصوص فارغ التحصیلان ایرانی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند)

 زمان مصاحبه علمی برای کلیه قبول شدگان مرحله اول، در بازه زمانی ۲۷/آذر/۱۳۹۷ تا  ۱۳/دی/۱۳۹۷ خواهد بود که برنامه و ساعت دقیق مصاحبه متعاقباً از طریق همین سایت اطلاع­ رسانی خواهد شد.

– حضور داوطلب در ساعات تعیین شده (که متعاقباً اعلام خواهد شد) برای مصاحبه الزامی است و این زمان غیر قابل تغییر است و عدم حضور به منزله غیبت و انصراف تلقی می­شود.

– جهت برنامه ریزی برای زمانبندی مصاحبه ها، داوطلبانی که قصد شرکت در مصاحبه را دارند علاوه بر تحویل مدارک در وقت مقرر، حداکثر تا تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۷، پیامک با متن ذیل را حتماً به شماره ۳۰۰۰۱۰۱۱۶۶ ارسال نمایند:

a + نام + نام خانوادگی+گرایش+ دوره

نکته: حرف a حتماً در ابتدای متن پیامک آورده شود.

*** نکات و توصیه های مهم:

 1. کلیه داوطلبان می بایست رزومه (خلاصه سوابق) علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و اجرایی از کلیه فعالیتهای خود برای روز مصاحبه آماده نموده، به همراه کتب و مقالات چاپ شده (درصورت وجود) همراه خود بیاورند. لازم به ذکر است بخشی از امتیاز مصاحبه برای آثار علمی و پژوهشی شماست و نتیجه عدم ارائه آثار در جلسه مصاحبه، محرومیت از این امتیاز می باشد. برای دریافت فایل رزومه کلیک کنید.  pdf  word
 2. هر کدام از فعالیت های علمی، پژوهشی و آموزشی (کتاب، مقاله، تدریس، کنفرانس، مدرک زبان و …)، اجرایی، تبلیغی و فرهنگی داوطلبان و همچنین نمره پایان نامه و معدل دوره کارشناسی و دوره کارشناسی ارشد، دارای امتیاز مربوط به خود در مصاحبه است و تنها در صورتی این امتیازات محاسبه می شود که فرد، در روز مصاحبه، مدارک مورد نظر را به صورت کاملاً مستند ارائه کند؛ صرف نوشتن در فرم سوابق و رزومه و یا اعلام شفاهی و موکول کردن ارائه مدارک به روزهای بعد از مصاحبه، امتیازی را برای داوطلب به همراه نخواهد داشت و هیچ اعتراضی در این موضوع وارد نخواهد بود.
 3. کلیه داوطلبان می بایست یک نسخه از پایان نامه کارشناسی ارشد و یا سطح ۳ را برای روز مصاحبه همراه خود بیاورند.
 4. به دلیل اینکه هماهنگی با داوطلب برای مصاحبه علمی، توسط شماره تلفن های موجود در فرم ثبت نام اولیه خواهد بود، تغییرات احتمالی شماره تلفن ها را به دانشگاه اطلاع دهید.
 5. امتیاز آزمون ۵۰ درصد، امتیاز سوابق آموزشی و پژوهشی ۲۰ درصد و امتیاز مصاحبه تخصصی ۳۰ درصد می باشد.
 6. مصاحبه، تخصصی و علمی بوده و در حیطه رشته و گرایش مربوطه و در حد کلیه کتب مرجع و اصلی می باشد و محدود به منبع خاصی نیست.
 7. پذیرفته شدگان نهایی جهت ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد (سطح۳) تا ۳۰/بهمن/۹۷ فرصت خواهند داشت.
 8. پذیرفته شدگان نهایی، به طور رایگان در مقطع دکتری تحصیل خواهند کرد و ورودی بهمن ۹۷ خواهند بود.
 9. کلیه داوطلبانی که مرحله آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه معارف اسلامی قرار گیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها بصورت مشروط و منوط به تأیید صلاحیت آنها توسط گزینش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، خواهد بود.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون اختصاصی دکتری ۱۳۹۷ دانشگاه معارف اسلامی کلیک کنید

جهت مشاهده کارنامه خود کلیک کنید

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید