امکانات دانشگاه

امکانات دانشگاه

چهارشنبه, ۱۸ مهر, ۱۳۹۷

خوابگاه دانشجویی

با توجه به جذب دانشجویان غیربومی خواهر در مقطع کارشناسی ارشد و تقاضای مکرر دانشجویان غیر بومی مقطع دکتری، خوابگاه دانشجویان در یک باب ساختمان سه طبقه در نزدیکی ساختمان مرکزی دانشگاه راه‌اندازی گردیده است. خوابگاه مذکور دارای یک اتاق سایت مجهز به چهار دستگاه رایانه با امکان اتصال به اینترنت و استفاده از نرم افزارهای علوم اسلامی می باشد. لازم به ذکر است دانشجویان فقط تا نیم‌سال پنجم می‌توانند از خوابگاه استفاده نمایند.

وام دانشجویی

وام دانشجویی فقط از طریق صندوق رفاه وزارت علوم به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می‌شود و دانشگاه برای وام دانشجویان هیچ گونه صندوق و اعتباری ندارد.

وام‌های تخصیص یافته به دانشجویان در قالب چهار وام: تحصیلی، ودیعه مسکن، زیارت و ضروری است.

دانشجویان می توانند در هر نیمسال تحصیلی در بازه زمانی که از سوی امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه جهت ثبت نام وام های دانشجویی اعلام می‌شود، نسبت به تکمیل و ثبت نام وام‌های مورد نظر اقدام نمایند.

بیمه دانشجویی

بیمه حوادث

بیمه حوادث بیمه ای است که دانشجویان را در مقابل واقعه ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه شده بروز کرده و منجر به جرح و نقص عضو، از کارافتادگی و یا فوت گردد، در تمام اوقات شبانه روز بدون قید زمان و مکان بیمه می کند.

دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه، با پرداخت سالانه ۰۰۰/۲۰ ریال به ازای هر نفر، مشمول بیمه حوادث می شوند.

دانشجویانی که بر اساس توضیحات فوق دچار حادثه شوند می‌توانند با ارائه اسناد پزشکی معتبر به امور دانشجویی از خدمات بیمه حوادث دانشجویی استفاده نمایند.

بیمه درمانی سلامت

کلیه دانشجویانی که تحت پوشش هیچ بیمه پایه ای (تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و کمیته امداد و …) نباشند و افراد تحت تکفل (همسر و حداکثر سه فرزند) آنها می‌توانند با پرداخت حق بیمه اعلامی از سوی صندوق رفاه دانشجویان  به ازای هر نفر از بیمه درمانی سلامت بهره مند گردند. در صورت امکان و داشتن شرایط ۵۰ درصد هزینه فوق از طریق صندوق رفاه دانشجویان پرداخت و جزء دیون دانشجو محسوب می‌گردد.

بیمه تکمیلی دانش

دانشجویان و افراد تحت تکفل آنها (پدر، مادر، همسر و فرزندان) که دارای بیمه پایه درمان باشند علاوه بر تعهدات بیمه مذکور می توانند با پرداخت حق بیمه اعلامی از سوی صندوق رفاه دانشجویان به ازای هر نفر، از بیمه تکمیلی دانش برخوردار شوند. دانشجویان محترم می‌توانند جهت مشاهده حدود تعهدات بیمه تکمیلی دانش و همچنین سایر شرایط به سایت دانشگاه مراجعه نمایند.

کتابخانه

کتابخانه دانشگاه دارای حدود ۳۰ هزار نسخه کتاب (حدود ۲۲ هزار عنوان) می‌باشد که چیدمان کتابها بر اساس رده بندی کنگره می‌باشد.

ـ کتابخانه قفسه باز و دارای سالن مطالعه مجزا برای برادران و خواهران می باشد.

ـ کتابخانه مجهز به دستگاه اسکن ویژه کتاب است و دانشجویان می توانند صفحات موردنظر کتاب خود را اسکن نمایند.

کافی نت

سایر امکانات…

  • اینترنت رایگان
  • سلف سرویس
  • بوفه