برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای خدمت

برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای خدمت

دوشنبه, ۷ خرداد, ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی دانشگاه معارف اسلامی، مراسم گرامیداشت شهدای خدمت در هفتمین روز شهادت رئیس جمهور خستگی‌ناپذیر و مردمی و هیئت همراهشان، در روز یکشنبه ۶ خردادماه در سالن سپهبد شهید سلیمانی این دانشگاه برگزار گردید.
سخنران این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری در ابتدای سخنان خود، به تبیین ویژگی‌های شهدا به ویژه شهید رئیسی و همراهانش پرداخت و اظهار کرد: سیدالشهدای خدمت با شهادت خود انقلاب اسلامی را بیمه کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری ملت ایران را زنده کرد اما باید دید که شهید آیت‌الله رئیسی که به او شهید خدمت گفته می شود چگونه زیست.
ایشان افزود: به شهید رئیسی، شهید خدمت گفته می‌شود، باید دید خدمت به چه معناست؟ خدمت یعنی کارمندی خدا، هر کجا انسان می‌خواهد استخدام بشود، باید شرایط خاصی داشته باشد اما در خانه خداوند هیچ شرطی برای پذیرش وجود ندارد و این خانه بدون هیچ محدودیتی همه افراد را پذیرش می‌کند.
سخنران مراسم گفت: باید ببینیم که چگونه خدمت کنیم که در درگاه الهی پذیرفته شود، شهید رئیسی ویژگی‌های زیادی داشت که یکی از مهمترین ویژگی‌های او خدمت خالصانه بود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری گفت: سیدالشهدای خدمت ولایت‌مدار بود و امر اهل بیت(علیهم‌السلام) را احیاء کرد و خدای متعال نیز به بهترین وجه، مزد خدمت او را داد و عزیز کرد.
وی گفت: اولین رزق برکت یاد شهدا این است که به جایگاه و مقام و نورانیت و علو درجات آنها حسرت بخوریم، دومین رزق یاد شهدا، غصه است؛ در یاد شهدا باید غصه بخوریم چرا؟ چون این سرمایه‌ها را از دست دادیم. چرا امروز باید یاد شهدا کم‌رنگ بشود؟ همچنان که به یاد امام حسین(علیه‌السلام) می‌افتیم و غصه می‌خوریم، باید وقتی به یاد شهدا هم می‌افتیم، غصه بخوریم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری در ادامه خدمت به مردم، اخلاص و توسل را سه ویژگی شهدای خدمت به ویژه شهید رئیسی برشمرد و گفت: براساس وعده الهی کسانی که عمل صالح و خدمت به مردم را خالصانه و صادقانه انجام دهند، خداوند محبت آنها را در دل مردم قرار می‌دهد و این موضوع را در تشییع باشکوه این شهدا دیدیم.
ایشان در پایان سخنان خود با اشاره به لزوم شکرگزاری خداوند بابت نعمت ولایت، بارزترین ویژگی سیدالشهدای خدمت را ولایت‌مداری دانست که الگوی ویژه‌ای برای همه ما در تبعیت از رهبری است و تصریح کرد: شهید آیت‌الله رئیسی شخصیتی بود که در راه اعتلا و پیشرفت کشور و خدمت به ملت بزرگ ایران، سر از پا نمی‌شناخت و رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی بود و مهمترین شاخصه این شهید جمهور، ذوب شدن در ولایت بود که وی را از دیگر رؤسای جمهور ممتاز کرده بود.
در ادامه این مراسم حاج صادق آهنگران به مرثیه‌سرایی و ذکر مصائت اهل بیت(علیهم‌السلام) پرداخت.

منبع خبر: روابط عمومی